İkinci El Eşya Alışverişi Nerede Yapabilirim?

İkinci El Eşya Alışverişi Nerede Yapabilirim?

Herkes, kendi oturduğu semtindeki kurulan pazarlardan ya da kaliteli dükkanlardan ikinci el alışverişlerini gerçekleştirebilir. Şehirlerdeki popüler caddeler ikinci el alım satımı yapan işletmeleri barındırmaktadır. İkinci el alışveriş konusunda en popüler mağazalar İstanbul’da bulunmaktadır. Örneğin Portobella, Avantgardeast, Roxy, By Retro, Vesaire İstanbul’da bulunan en ünlü ikinci el alışveriş mağazalarıdır. İzmir’de bulunan Küf ise, İstanbul’daki mağazalar kadar ses getiren popüler bir diğer mağazadır.


Ancak şimdiki ikinci el alışverişi trendi, online platformlardır. Günümüzde internet üzerinden hizmet veren sanal ikinci el mağazaları kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. Şimdi en çok tercih edilen bu online mağazalara göz atalım.

İkinci el alışverişin en popüler ve en köklü online adresi sahibinden.com web sitesidir. 2000 yılından beri hizmet veren sahibinden.com, Türkiye’nin ilk online alışveriş web sitesidir. Sitenin en iyi e-ticaret sitesi ve en iyi seri ilan kategorisinde ödülleri bulunuyor.

Öne çıkan bir diğer online ikinci el satış adresi tr.letgo.com’dur. Yeni yeni tanınmaya başlayan Let Go adresinde mobilyadan elektronik eşyalara, giyimden hobiye kadar birçok kategoride ikinci el alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sahibinden.com adresi kadar köklü bir diğer ikinci el alışveriş sitesi gitigidiyor.com’dur. 2001 yılından beri hizmet veren gittigidiyor web sitesinde aradığınız ikinci el ürün ve eşyalara ulaşabilirsiniz.


n11.com, online ikinci el alışveriş deyince akla gelen bir diğer web sitesidir. 2013 yılında kurulan n11.com web adresinin de ‘yılın müşteri hizmetleri ekibi’, ‘yılın pazarlama kampanyası’ dallarında ödülleri bulunuyor. Son zamanlarda büyük bir çıkış yakalayan n11 adresindeki kampanyalardan da yararlanarakikinci el alışverişlerinizde daha karlı deneyimler elde edebilirsiniz.

Sanalpazar.com adresi, milyonu aşan üye sayıyla online ikinci el alışveriş piyasasında kaliteli ürünler ile iddialı olan bir diğer web sitesidir. Geniş bir ürün kategorisi sunan Sanalpazar.com adresinde toptancı dükkanlarını görebilir, bu dükkanların internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu ünlü online web adreslerine ek olarak esyakutuphanesi.com, gardrops.com, ortakdolap.com, kardesimgiysin.com, esyapaylas.com gibi web adresleri ile de ikinci el alışverişlerinizi kaliteli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.